hír
Almási Tamás eredetileg játékfilmet szeretett volna forgatni Ózdon, végül több mint egy évtizeden keresztül követte az iparvárosban az Ózdi…
továbbhír
Idén is megrendezik a Kolozsvári Magyar Rajzfilmhétvégét november 11-én és 12-én, valamint november 18-án és 19-én a kincses városban.
továbbhír
Szeptember 30-a a magyar népmese napja, Benedek Elek születésnapja. A jeles nap alkalmából kiállítás nyílik a Cinema MOM-ban a Kecskemétfilm…
továbbhír
A Margitszigeti Atlétikai Centrum füvén üldögélve mozizhatunk ingyenesen Budapesten keddtől augusztus 14-ig. A Mozisziget idei sorozata spanyol,…
továbbhír
Augusztus 7. és 22. között a Margit-szigeten egy rendhagyó, alkalmi kertmoziban az utóbbi évek európai filmművészetéből láthatunk kikapcsoló…
továbbhír
Február végén jelentkezik a JFF PLUS Online Japán Filmfesztivál, amelynek idei kínálatában ingyenesen nézhetünk meg 30 japán sikerfilmet az elmúlt…
továbbhír
Az 1956-os forradalom és szabadságharc emléknapján négy-négy remek filmet vetítenek a Corvin és a Tabán mozikban, felelevenítve ’56 őszét, a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéÉn a fájdalmat sűrítem a nyersanyagra. Tulajdonképpen celluloid-frusztrációnak is nevezhetném.
Tóth Barnabás / (terep) SZEMLE